Literatura

LogoArduino (1)Platforma Arduino to cudowne dziecko inżynierów, dzięki któremu świat elektroniki zyskał tysiące nowych entuzjastów.Dzięki Arduino nawet kompletny laik może zbudować atrakcyjny układ elektroniczny, który ułatwi mu życie. Jeżeli do tego dołożymy świetnądokumentację oraz środowisko przeznaczone specjalnie do tworzenia oprogramowania, to staje się jasne, dlaczego Arduino jest tak popularne. Poniżej znajdują się cztery książki, które są najlepsze do nauki(opracowane na podstawie opinii ludzi).

 

literatura_1

 

 

W tej książce znajduje się 65 interesujących projektów o zróżnicowanym stopniu trudności. W łatwy sposób zbudujesz urządzenia z wykorzystaniem platformy Arduino. Książka ta jest obowiązkową lekturą dla wszystkich, którzy chcą poznać tajniki platformy Arduino i zbudować niesamowite układy elektroniczne.

 

 

 

 

literatura_2

 

 

 

W trakcie lektury opanujesz podstawy języka C, a poza tym nauczysz się używać struktur danych oraz korzystać z analogowych i cyfrowych złączy znajdujących się na płytce Arduino. Ponadto poznasz możliwości standardowej biblioteki Arduino, sposoby zapisywania programu oraz techniki wyświetlania informacji na ekranach LCD.Książka ta jest doskonałym podręcznikiem dla wszystkich pasjonatów elektroniki chcących lepiej poznać platformę Arduino.

 

literatura_3

 

 

 

W trakcie lektury nauczysz się niezbędnych podstaw – lutowania, zdejmowania izolacji oraz rozpoznawania podstawowych układów elektronicznych. Każdy rozdział to kolejna dawka solidnej wiedzy. Rozpoczniesz tu również zabawę z platformą Arduino. Dzięki licznym modułom daje ona ogromne pole do popisu.Książka ta jest doskonałym źródłem informacji dla wszystkich amatorów elektroniki!

 

literatura_4

 

 

 

Ta wyjątkowa książka została w całości poświęcona platformie Arduino. Znajdziesz tu szczegółowe omówienie możliwości platformy, liczne przykłady oraz opisy. W trakcie lektury dowiesz się, jak przygotować środowisko pracy, oraz rozpoczniesz tworzenie prostych projektów, korzystających z cyfrowych portów wejścia-wyjścia. W kolejnych rozdziałach poznasz coraz bardziej zaawansowane możliwości Arduino. Książka ta jest doskonałą lekturą dla wszystkich pasjonatów elektroniki.

 

 

 

 

 

Leave a comment

Search

Back to Top