Funduino Joystick Shield V1.A- testujemy

Funduino Joystick Shield V1.A- testujemy

Inne Brak komentarzy do Funduino Joystick Shield V1.A- testujemy

W internecie można znaleźć wiele modeli joysticków kompatybilnych z produktami Arduino.
Dzisiaj przyjrzymy się modelowi od firmy Funduino, która wypuściła na rynek model „JoyStick Shield V1.A”
Funduino-Joystick-Shield
Nakładki shield pozwalają na rozszerzenie możliwości naszego Arduino o dodatkowe funkcje np. dodanie czytnika kart mini SD. W tym przypadku otrzymujemy rozszerzenie, które funkcjonuje jak normalny kontroler do gier wideo.
Głównymi zaletami Funduino Joystick Shield jest na pewno ergonomiczna budowa. Oprócz typowego joysticka otrzymujemy 7 programowalnych przycisków.
Możliwości tego kontrolera są duże ponieważ sam kontroler może być używany jako myszka w komputerze lub jako kontroler do zbudowanych przez nas pojazdów.
Kontrola na monitorze szeregowym

Kod został zapożyczony ze strony http://garagelab.com/profiles/blogs/tutorial-joystick-shield-with-arduino i ma za zadanie sprawdzenia na monitorze szeregowym kodu który jest przesyłany z Funduino.
Serial monitor
Na powyższym zdjęciu możemy zauważyć kod, który jest przesyłany do komputera. Kod zmienia się wraz ze zmienieniem położenia joysticka a także przy naciśnięciu dowolnego przycisku.
Funduino jako myszka do komputera
Na stronie http://www.arduino.cc/en/Reference/MouseMove znajduje się szkic
, który umożliwia korzystanie z Funduino jak z myszki komputerowej. W moim odczuciu nie jest to wygodna alternatywa dla myszki.
Joystick2
Podsumowanie
Nakładka shield od Funduino sprawdza się idealnie jako kontroler do zbudowanych przez nas robotów, plastik z jakiego są wykonane przyciski jest dobrej jakości, a gałka analogowa jest taka sama jak w kontrolerach PS2 i PS3.
Według mnie jednym minusem jest brak obudowania, przez co Shield jest narażony na uszkodzenia zewnętrzne.

Author

Leave a comment

Search

Back to Top